Український синт-поп гурт Refinders представив новий альбом Day#

До вихідної точки нас веде низка подій. У минулому діджей — резидент культового клубу Boom Boom Room — Влад Вєлєєв всього за кілька років оволодів вокалом, грою на синтезаторах і тонкощами продакшена. Вже у 2016 році він випустив дебютний міні-альбом «Short Stories». У проекті під власним ім’ям Влад зібрав тріо музикантів: вокал, гітара… і віолончель.
Наступним етапом стало створення власного гурту. Так з’явилися Refinders. Сьогодні в Refinders, крім Влада — досвідчений барабанщик Костя Нікітін і гітарист Дмитро Чернов. Дебютний альбом проекту вийшов навесні 2018 року. Refinders відразу зайняли до цього порожню нішу романтичного синт-попу.
Багатьма улюблений жанр (ще з часів Depeche Mode) в історії української музики успішно освоїли хіба що Dazzle Dreams. Втім, це було ще в кінці нульових. У 2018 році альбом «Skin Effect», власне, з Depeche Mode багато і порівнювали. А ще з Pet Shop Boys, Moderat, The Woodkid, Royksopp і Trentemoller. Відмінна компанія! Те, що називають терміном «великий стиль».
Два роки по тому Refinders повертаються з новим альбомом. Їх «Day#1» — немов точка відліку для світу, який вже ніколи не буде колишнім. Змінюються тут і самі Refinders. Звучання гурту стало більш динамічним і поп-орієнтованим, з акцентом на танцювальну музику. Для них все так само важлива синергія електронних і живих інструментів. Розмашисті партії струнних і духових пронизують космічний ландшафт синт-пасажів. Але цих Refinders вже куди простіше уявити на танцполі нічних клубів. Причому дуже різних! Від pool party на Ібіці (відкриває «Dreaming») до залитого червоними стробами рейву в промзоні (нищівна «Your Secrets» з привітом Gesaffelstein).
Як сингл тут можна виділити пластичний фанк-номер «Power Over Me», проникливу «Hope» (на думку спадає саундтрек Ханса Циммера до «Інтерстеллар») і духопід’ємний «Rolling» — квінтесенція вже впізнаваного звучання колективу.
Над новим альбомом група працювала разом з саунд-продюсером Антоном Карським, який відомий по співпраці з MELOVIN і KADNAY. «Нам вдалося домогтися більш впевненого актуального звучання і, разом з тим, зберегти емоційну складову Refinders», — каже Влад.
Варто відзначити, що альбом «Day#1» випустив лейбл Mnogo Vody. Зовсім недавно тут виходив ЕР ще одного електронного проекту — Astronata під назвою «Universe». Лейбл також відомий релізами BRAII, ТИМПАЧЕ, ZITKANI, Secret Avenue і інших.

Leave a Reply