Апокаліпсис скасовано: порятунок у раёк”

раёк”– це київський дует.
раёк”– це народний театр.
раёк”– це рай для меломана.
Яка відповідь правильна?


Всі, що бачите.
раёк”– це справді київский дует. Оксана Несененко і Павло Слободянюк. Нещодавно вони випустили дебютний кліп на трек “Волнами”. А це варто рецензії, адже режисерами виступили: Євген Купоносов, який знімав відео для “Скрябін”, “Сеpasa”, Івана Дорна, а також Ангел Ангелов – режисер документального серіалу “Insider Projects”, оператор-постановник спільного кліпа alyona alyona і Alina Pash, та багатьох інших робіт українських артистів.
Раёк– це народний театр. Згадайте фільми, де у невеликому ящику перставляли картинки та перемотували полотно із зображенням подій, билинних персонажей та стародавніх міст. Це все супроводжувалося історією про героїв, що здолали страшних драконів та рятували невинних. Часто подібні вистави мали під собою релігійний контекст.
раёк”– це рай для меломана. Це вдала інтерпретація вірувань наших предків з естетикою сьогодення. Спроба осмислення оточуючого середовища завжди вела до зміни світогляда людини. І якщо раніше таку роль грали релігія та церква, то зараз це митець та його творчість, що впливає на думки людини. Це дійсно створює якийсь внутрішний баланс та внутрішню гармонію. Допомагає зосередитись та не падати духом.
Оксана Несененко і Павло Слободянюк спробували поєднати міфологічну свідомість наших предків, їхні страхи перед невідомим та нашу сучасну невпевненість у собі. Вони змалювали почуття сучасної людини на полотні релігійних вірувань.

“Початкова ідея була показати почуття людини, порівняти їх із силами природи. Але після фінального монтажу усе набуло нового змісту. Текст чи то про всепоглинаючу любов, чи то про задоволення, завдяки відеоряду став “говорити” також про… апокаліпсис”, – розповідає Оксана Несененко, вокалістка і соавторка пісні. – “Після перегляду відзнятого матеріалу залишилося враження сліпучого, грандіозного, але невблаганно кінця світу. Або людина поглине природу, або ж природа поглине людину. Я зовсім не релігійний людина, але раптово я побачила алюзію на персонажа з Книги Апокаліпсиса – Жінки, зодягненої в сонце. Є кілька тлумачень цього образу, у тому числі порівняння Жінки з церквою, але мені більше імпонують непопулярні трактування образу як Антихриста, або Єви (сміється). Щось яскраве, палаюче. Щось, що тягне за собою людину, як сонце, або любов: воно обпалить крила та перетворить серце на попіл. Нам властиво шукати закономірності, символи в усьому. Чим більше я дивилася відео, тим більше збігалося образів з притчі про Жінку. Навіть текст для мене став звучати по-новому. Але тут немає правильного трактування, кожен почує і побачить те, що захоче, і це буде правильно. Взагалі, всі пісні – або про любов, або про кінець світу”.

Leave a Reply