ІМЕНА: Baloji

Baloji: Zombies

«У нас майже плотські відносини з нашими телефонами» – зауважує виконавець. Репер хотів за допомогою сатири розкритикувати те, що він називає «добровільною ізоляцією», яку ми підтримуємо мобільними технологіями.

Виконавець створює дивовижну суміш старих і нових звуків з шматочками сучасної лірики. Ось, що він сам говорить про свою творчість: «Я хочу робити музику, яка дуже африканська і дуже сучасна. Ви повинні пишатися тим, хто ви є. Ви можете спробувати Боба Джеймса або Кертіса Мейфілда, але це означає більше, коли Таліб Квелі або Каньє Уест пробують їх, тому що це їх спадщина . Але у нас, африканців, також є цікава спадщина, багата і різноманітна, але вона недостатньо використовується. Ми також можемо заглибитися в неї і зробити її сучасною, оспівувати її цінність, як американці».

Потрібен особливий музикант, щоб викликати в нашій уяві цю суміш спадщини, сучасності та яскравого ліричного потоку, стилю, який цінує минуле Африки, але також якимось чином вільний від нього.

Baloji – родом з Конго. Його ім’я в перекладі з суахілі означає «чаклун». Ось тепер він і намагається зачарувати європейські серця.

Хоч родом він і з Конго, з 4 років живе в бельгійському місті Льєж, куди переїхав його батько. Народившись поза шлюбом від бельгійського батька і конголезької матері, він переїхав до Бельгії зі своїм батьком, щоб жити в Остенде, втративши будь-який контакт зі своєю матір’ю. Відчуваючи себе відчуженим в своєму новому оточенні, після суперечок, дрібних злочинів і проблем з поліцією, він пішов з дому і жив в молодіжному правопорушнику, працюючи над своєю пристрастю до репу і танцю. Співає він, до речі, на французькій, одна з офіційних мов Бельгії. Вже з 15 років він виступав в групі Starflam, в якій записав багато пісень. Але в 2004 році Baloji зі скандалом покинув колектив, кинув музику і зайнявся поезією. Але через чотири роки він повернувся до сольної кар’єри.
Перша ж композиція Hotel Implata відразу ж наробила багато шуму і потрапила в найбільші хіп-хоп чарти. На сьогодні в активі Baloji – золотий диск, нагороди європейських музичних премій, а також приз імені Жоржа Брассенса за вірші. Пісні Baloji оцінюють як самобутні твори в стилі хіпі та міського фольклору.

Слухай: 

Leave a Reply