Charlie Toma – new name by the way

Слухаючи пісні від Charlie Toma, мимоволі складається враження, що перед тобою група досвідчених музикантів на чолі з не менш досвідченою вокалісткою. Але насправді, Charlie Toma – це проект молодої дівчини з Луганська на ім’я Саша Шевченко. Спочатку вона писала пісні в стіл, просто щоб висловитися і випустити переповнюючі її емоції в творчість. Вона не показувала їх практично нікому, крім власної сестри, від якої завжди отримувала підтримку.

Після багатьох років сумнівів Саша все ж дала оголошення і спробувала зібрати групу. Задум не реалізувався, тому що музиканти одразу ж взялися тягнути ковдру на себе. Кожен намагався бути солістом. У якийсь момент дівчина зрозуміла, що зібрати групу набагато складніше, ніж зробити свій сольний проект. Тому знайшла саунд-продюсера Сашу Писарчука і взялася за справу. Разом з ним і запрошеними сесійними музикантами вона записала свій перший міні-альбом – «People Are Rivers».
До нього увійшли 5 чуттєвих пісень англійською мовою, які вражають в першу чергу тим, що начебто не намагаються претендувати на більше, ніж вони є. Charlie Toma – це не персонаж. Це просто доросла, добре зіграна і чесна музика на стику інді-попу, софт-року і альтернативного року. Саме по такій музиці нудьгують багато слухачів зі стажем, які ще пам’ятають часи, коли для успіху артисту потрібен був в першу чергу якісний матеріал. А вже потім фішка, концептуальність, образ та інші атрибути сучасних зірок.
На думку спадають порівняння з молодими The Cranberries, Сарою Маклахлан і навіть Сандрою Насіч з Guano Apes. Втім, сама Саша зізнається, що найбільше слухає Лану Дель Рей і такі групи як The Neighbourhood і Radiohead. Побувавши одного разу на концерті Тома Йорка і компанії, вона настільки надихнулася, що незабаром написала пісню «Soliloquium», яка чимось нагадує «Daydreaming» Radiohead. Що ж, не найгірший референс для починаючої співачки.
Одночасно з релізом дебютного EP Charlie Toma представляє ще й перше в її кар’єрі музичне відео на відкриваючу пісню «Stay». Режисером кліпу став Олександр Чуханов, також відомий як BlogMayster, а зйомки проходили у Львові, його рідному місті.
«Буквально за тиждень до того, як їхати знімати кліп, я підвернула ногу. Замість відпочинку і постільного режиму, я кілька днів кульгала по торговим центрам, щоб вибрати собі одяг і красиво виглядати в кадрі. У підсумку до Львова я приїхала з дуже опухлою ногою. Половина відзнятого матеріалу була забракована, тому що було чітко видно, що я кульгаю, і мені боляче. Плюс протягом дня зйомок я примудрилася кілька разів оступитися. Само собою, до вечора нога опухла ще більше», – розповідає співачка.
За задумом в кліпі дві паралельні лінії. Першу задає вокал і вона розвивається в теперішньому часі. У ній дівчина звертається до людини, про яку співає. Друга лінія – це її спогади, живі і реальні емоції, погляди крадькома в камеру, імітація любительської зйомки, немов камеру тримає той самий герой пісні. Ці лінії сплітаються і показують, наскільки відносини з людиною можуть бути полярні, а моменти щастя змішані з моментами відчуженості і туги.
«Пісня була написана в той період, коли я була в токсичних відносинах. І повністю залежала від рішень свого партнера – продовжувати відносини або розлучитися. А розлучалися ми кожні півроку. Я ставила своє життя на паузу, ставила себе на паузу заради нього. Я не подобалася собі такий, але я не знала, якою мені бути, коли його не було поруч. Моя пісня про те, як це може бути складно і боляче», – відверто ділиться Charlie Toma.
EP «People Are Rivers» вже доступний для скачування і прослуховування на всіх основних стрімінг-платформах.

Leave a Reply